Relacja z meczu

Autor:

Utworzono:

12.09.2017

W niedziele nasi seniorzy udali się do Lubatowej aby powalczyć o punkty z miejscowym LKS-em. Na mecz udajemy się w bardzo okrojonym składzie: Rafał Czapor, Grzegorz Kwolek, Mariusz Pasterkiewicz, Tobiasz Kuźnar, Daniel Czekański, Dawid Surmacz, Patryk Hawrot, Maciej Długosz, Robert Bajger, Piotr Kwolek i Patryk Chrobak, w rezerwie został Bartosz Prajsnar. Na miejsce w wyniku problemów z busem dojeżdżamy o godzinie 13:13 i bez dłuższej rozgrzewki zaczynamy mecz. Początek meczu był wyrównany, każdy badał rywala i nie chciał stracić bramki. Mieliśmy kilka dobrych akcji, które mogły zakończyć się bramką ale brakowało zimnej krwi. W 29 minucie Dawid Surmacz przeprowadza indywidualną akcje i strzela pierwszą bramkę dla naszego zespołu. 10 minut później dobra akcja Lubatowej i napastnik wychodzi sam na sam ale górą jest nasz bramkarz, który broni strzał. Chwilę później bardzo mocny strzał z wolnego gospodarzy, który odbija się od poprzeczki. Do połowy wynik 0:1. Wychodzimy na drugą połowę skoncentrowani i ostrożni wiedząc, że możemy wygrać ten mecz ale jednocześnie mając w pamięci poprzednie starcia w Lubatowej. Kilka groźnych strzałów po obu stronach, między innymi rzut wolny gospodarzy z około 20 metrów, piłka odbiła się od muru i leciała w samo okienko ale piękną obroną znowu popisał się nasz bramkarz. W 60 minucie ładna akcja Dawida i Patryka Chrobaka. Patryk podaje prostopadła piłkę do Dawida, ten mija obrońcę i wykłada Patrykowi na pustą bramkę - mamy 0:2. Po tej bramce nasza drużyna cofnęła się do obrony i czekała na szansę z kontrataku. Co spowodowało, że narażaliśmy się na ataki gospodarzy. I niestety w 75 minucie napastnik Lubatowej wychodzi sam na sam z bramkarzem i pewnym strzałem pokonuje naszego bramkarza. Gospodarze poczuli, że mogą doprowadzić do remisu i grali bardzo ofensywnie - to dało nam okazję do kontry co nasi zawodnicy wykorzystali. W 78 minucie Piotr Kwolek przyjmuje piłkę w środku pola, podaje prostopadłą piłkę miedzy obrońców a Dawid Surmacz wychodzi sam na sam z bramkarzem i go pokonuje. Od tego momentu rywale stracili wiarę w zwycięstwo a nasza drużyna chciała strzelić jeszcze jedną bramkę. Udało się to w 92 minucie - Patryk Hawrot przejmuję piłkę i podaje Dawidowi, a ten mija bramkarza i strzela na 1:4 kompletując tym hat tricka - sam sobie sprawił prezent na 18 urodziny :-) - wszystkiego najlepszego Dawid i oby więcej takich występów... Wygrywamy bardzo ciężki mecz, z bardzo dobrym rywalem i co najważniejsze mamy 3 pkt i nie tracimy kontaktu z czołówką!!! Drużynie z Lubatowej dziękujemy za mecz i życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach.